Wzór - pożyteczny czy głupi?

Teoretycznie istnieje wzór na obliczenie "idealnej" odległości od ekranu do oglądania. Idealna, ponieważ niektórzy eksperci twierdzą, że jest to odległość, w jakiej powinieneś siedzieć od telewizora, aby widzieć cały obraz, nie widząc linii lub pikseli użytych do jego stworzenia. Ale wiecie, jak to bywa z teoriami. Niemniej jednak, wygląda to mniej więcej tak:

Kłopot w tym, że niektórzy twierdzą, że równanie powinno być 5 razy większe niż rozmiar ekranu, a nie 2,5. Na dodatek, technologia telewizyjna rozwinęła się do tego stopnia, że większe ekrany mogą być teraz oglądane z dużo mniejszej odległości.

Co więc ma zrobić kupujący? Zachowaj właściwą perspektywę wzoru i postępuj zgodnie z poniższymi krokami.

Określenie rozmiaru telewizora

  1. Wyciągnij miarkę i zmierz odległość od swojego ulubionego miejsca do miejsca, w którym będzie stał telewizor. Podziel odległość widzenia przez 5. To daje najmniejszy rozmiar ekranu, który powinieneś rozważyć. Dzieląc odległość przez 2,5, otrzymasz największy ekran, jaki pomieści Twoja przestrzeń. Wyniki tych dwóch obliczeń dają Ci zakres rozmiarów telewizora, który powinieneś rozważyć. Porównaj doświadczenie telewizyjne, którego pragniesz, z doświadczeniem telewizyjnym, na które możesz sobie pozwolić. Przedziały cenowe wyglądają mniej więcej tak: Direct View TV: $150 - $2,500 LCD: $500 - $20,000 Rear Projection TV: $800 - $5,000 Plazma TV: $1,500 - $70,000 Front Projection TV: $1,000 - $150,000 Podejmij decyzję. Zabierz go do domu. Ustaw go i usiądź. Ostateczny osąd pozostaw swoim oczom. Jeśli widzisz kropki i linie, telewizor jest prawdopodobnie zbyt duży lub powinieneś rozważyć telewizor o wyższej rozdzielczości. Jeśli czujesz się jak w tylnym rzędzie sali kinowej, będziesz chciał większy telewizor. Najważniejsze: kupuj u sprzedawców, którzy mają zaufaną politykę zwrotów. To jest twój przywilej, aby nie być tylko zadowolony, ale absolutnie ekstatyczny.