Od pierwszej generacji słuchawki Sony WH-1000XM są jednymi z najpopularniejszych i najlepszych słuchawek z aktywną redukcją szumów. Najnowsza wersja, WH-1000XM4, pojawiła się prawie dwa lata temu i nie była wyjątkiem, zdobywając liczne nagrody. Model ten nadal znajduje się w każdym zestawieniu najlepszych pełnowymiarowych słuchawek bezprzewodowych z funkcją ANC. Do Internetu wyciekły niedawno szczegółowe informacje na temat nadchodzącego odbiornika WH-1000XM5.

Jeśli wierzyć opublikowanym renderom, po raz kolejny będziemy mieli do czynienia z białą i czarną wersją modelu, ale po raz pierwszy w zupełnie nowej stylistyce (poprzednie cztery generacje były jak dwa groszki w strąku). Pałąk słuchawek jest bardziej zwarty, poduszki nauszników grubsze, a miseczki można obracać, ale najwyraźniej nie można ich już składać. Poprzednie wersje WH-1000XM były cenione przez wielu za wygodę - ciekawe, jak wygodna okaże się ta nowa konstrukcja. Przycisk włączania/wyłączania wygląda jak suwak, a nazwę Własne zmieniono na NC/ Otoczenie.

Według przecieków, WH-1000XM5 będzie miał wydłużony czas pracy na baterii z 30 do 40 godzin. Pełne ładowanie przez USB-C trwa około trzech i pół godziny (około 30 minut dłużej niż w przypadku XM4). Oczekuje się także dodatkowego układu scalonego dla systemu ANC oraz nowych sterowników. Łączność jest dostępna za pośrednictwem Bluetooth 5.2 i przewodowo - zachowano gniazdo 3,5 mm. Wszystkie inteligentne i oryginalne cechy poprzednika zostaną prawdopodobnie zachowane, a co zostanie do nich dodane, pozostaje tajemnicą. Mamy nadzieję na nieograniczoną obsługę LDAC (w XM4 trzeba zrezygnować z funkcji multipoint, aby włączyć LDAC).

Kiedy słuchawki będą dostępne? Poprzednie modele zostały zapowiedziane w sierpniu. W znalezionej dokumentacji FCC znajduje się oświadczenie o zachowaniu poufności dotyczące WH-1000XM5 do 8 sierpnia 2022 r. Najprawdopodobniej oznacza to, że słuchawki trafią do sprzedaży jesienią lub przed końcem tego roku.

NowySony WH-1000XM5 BluetoothMarka

: SonyTyp

słuchawek: bezprzewodoweMinimalna

częstotliwość odtwarzania, Hz: 20PrzeglądajKontakt

Szybki podgląd

Wszystkie artykuły, recenzje, dyskusje i opinie na naszym kanale Telegram. Zarejestruj się i dołącz do dyskusji na naszym kanale czatu!