Do czego służy subwoofer?

Powołaniem subwoofera w życiu jest po prostu dostarczanie głębokich, zachwycających basów do filmów i muzyki. "W porządku, fajnie" mówisz, "Który z nich powinienem kupić?". Pozwól, że Ci pomożemy.

Twoje pomieszczenie:

____ Objętość pomieszczenia. 0 punktów za 1000 stóp sześciennych; 1 punkt za 2000 stóp sześciennych; 2 punkty za 4000 stóp sześciennych; 3 punkty za 8000 stóp sześciennych; 4 punkty za 12000 stóp sześciennych.

____ 0 punktów za pomieszczenie refleksyjne; 1 punkt za pomieszczenie absorpcyjne.

____ 0 punktów za umieszczenie subwoofera w rogu i na podłodze (w pobliżu trzech granic pomieszczenia); 1 punkt, jeśli w pobliżu dwóch granic pomieszczenia; 2 punkty, jeśli w pobliżu tylko jednej (zwykle podłogi); 4 punkty, jeśli na zewnątrz.

____ 0 punktów jeśli pomieszczenie jest zamknięte; 1 jeśli drzwi i korytarze są otwarte; 3 jeśli pomieszczenie jest bardzo otwarte (lub jeśli znajduje się na zewnątrz).

____ Ocena pomieszczenia. Suma powyższych czterech punktów.

Twój styl słuchania:

____ Jak głośny będzie bas w najgłośniejszym momencie? 0 punktów, jeśli jest wygodny; 3 punkty, jeśli żona każe Ci go ściszyć; 6 punktów, jeśli ciągle powtarzasz "Co powiedziałeś?"; 10 punktów, jeśli znasz policjantów po imieniu.

____ Jak wymagające jest to, czego słuchasz? 0 punktów za kwartety smyczkowe; 3 punkty za jazz; 6 punktów za rock & roll; 10 punktów za hip-hop.

____ Wynik stylu słuchania. Suma dwóch powyższych wyników.

Styl subwoofera (Proszę pobrać z arkusza specyfikacji rozważanego głośnika niskotonowego):

____ Jak nisko może on schodzić (-3dB lub częstotliwość odcięcia)? 0 punktów za 40 Hz; 1 punkt za 30 Hz; 2 punkty za <20 Hz

____ Jak duży jest ten głośnik? (Możesz zmierzyć wymiary zewnętrzne w calach, pomnożyć wys. x szer. x głęb. i podzielić przez 1728). 0 punktów za >4 cu ft; 1 punkt za 2 do 4 cu ft; 2 punkty za < 2 cu ft.

____ Ile zasilanych głośników niskotonowych znajduje się w obudowie? 0 punktów za dwa; 1 punkt za jeden.

____ Ilu subwooferów będziesz używał? 0 punktów za trzy; 1 punkt za dwa; 3 punkty za tylko jeden.

____ Jak oceniasz ogólną jakość subwooferów? 0 punktów dla świetnej; 1 punkt dla całkiem dobrej; 2 punkty dla chyba OK.

____ Czy posiada on pasywny radiator lub odpowietrznik? 0 punktów, jeśli tak; 1 punkt, jeśli nie.

____ Ocena subwoofera: Suma powyższych pięciu punktów.