Już niecały miesiąc dzieli nas od rozpoczęcia największych targów elektroniki użytkowej i AGD - IFA 2019 w Berlinie w Niemczech. Będzie to już 95. międzynarodowa konwencja, która odbędzie się w Messegelande Berlin ExpoCenter City. Od telewizorów 8K i bezprzewodowych słuchawek po technologie inteligentnego domu i autonomicznych samochodów, czeka na Ciebie 1 814 wystawców, zajmujących 161 200 metrów kwadratowych (czyli około 23 boisk piłkarskich) powierzchni wystawienniczej. Dr. Head nie zostanie pominięty i jako jeden z pierwszych będzie informował o wszystkich innowacjach w branży audio.

Dla zwiedzających wystawa jest otwarta w piątek 6 września i trwa do środy 11 września. Jednak dla prasy targi IFA 2019 rozpoczną się już w czwartek 5 września. To właśnie tego dnia odbędzie się szereg ważnych prezentacji i konferencji prasowych dla mediów. Jakie nowości i plotki dotyczące innowacji audio są obecnie dostępne?

Sony

Sony tradycyjnie milczy na temat swoich konferencji prasowych i nadchodzących nowych produktów. W zeszłym roku firma wypuściła wielokrotnie nagradzane słuchawki bezprzewodowe WH-1000XM3, czy powinniśmy spodziewać się aktualizacji w tym roku, skoro siostrzany model True Wireless WF-1000XM3 z podobnym indeksem został wypuszczony zaledwie kilka dni temu? Spodziewamy się również zapowiedzi nowych produktów z rodziny Walkman, ponieważ w tym roku przypada 40. rocznica powstania pierwszego odtwarzacza muzycznego firmy Sony!

Sennheiser

W kwietniu, na konferencji prasowej IFA ujawniono, że Sennheiser nie będzie tylko wystawcą na targach w 2019 roku, ale "Globalnym Partnerem Audio IFA". Ponadto, 15 sierpnia 2019 r. ujawniono, że soundbar AMBEO firmy Sennheiser został wyróżniony prestiżową nagrodą EISA 2019-2020 cv w kategorii Premium Soundbar. Nagroda zostanie oficjalnie wręczona podczas ceremonii wręczenia nagród w trakcie targów IFA 2019 w Berlinie. A technologia dźwięku AMBEO 3D firmy Sennheiser z pewnością zajmie centralne miejsce na wystawie Sennheiser.

Harman

Harmanowe marki JBL i Harman Kardon zawsze przygotowywały na targi IFA szereg nowości i w tym roku raczej nie będzie to wyjątkiem. "Będziemy nadal ulepszać i rozszerzać nasze portfolio spersonalizowanych i inteligentnych produktów i rozwiązań" - podała spółka.

Philips

Oczekuje się, że Philips powróci do branży audio, w szczególności dzięki odrodzeniu swojej niezwykle popularnej serii słuchawek Philips Fidelio.

Braun

Jeśli poprosicie mnie o połączenie słów "Braun" i "Sound", z pewnością wielu z Was wyobrazi sobie brzęczenie golarki elektrycznej lub robota kuchennego. Nie zawsze jednak tak było. W tym roku Braun reaktywuje swój dział audio po 28-letniej przerwie. A swój powrót do Hi-Fi rozpocznie od wprowadzenia na rynek unowocześnionej wersji popularnego niegdyś głośnika 1959, znanego jako LE. Bądźcie na bieżąco, czeka nas jeszcze wiele ekscytujących nowości i nowości.