Firma Cayin zaprezentowała nowy odtwarzacz audio z systemem Android, model N6MK2 (znany również jako N6ii). N6ii - działa na dostosowanej wersji systemu Android 8.1 z preinstalowaną aplikacją Google Play i bezpośrednim transportem dźwięku (DTA) z pominięciem konwersji częstotliwości próbkowania (SRC) przez system Android. Dlatego wszystkie odtwarzane pliki muzyczne (lokalne lub przesyłane strumieniowo) z dowolnej aplikacji będą wyświetlane w oryginalnej jakości bez ponownego przetwarzania. Odtwarzacz jest napędzany przez procesor Snapdragon z pamięcią 4G DDR3. Twórcy aplikacji podkreślają płynność i szybkość działania - to już trzecia generacja ich dostosowanej powłoki systemu Android, która okazała się bardziej dojrzała i stabilna niż poprzednie wersje.

Podobnie jak poprzedni DAP firmy Cayin, nowy wykorzystuje autorskie rozwiązanie do przesyłania sygnału S/PDIF do pinów SBU (za pomocą bocznej listwy) złącza Type-C. Te styki nie są używane w normalnych transferach USB, więc nie są zajęte w normalnym kablu USB-C. Dzięki specjalnemu kablowi koncentryczno-USB nie uzyskamy więc konwersji USB Audio na S/PDIF, lecz transmisję w oryginalnej postaci.

N6ii ma wyjście I2S przez złącze HDMI Type-C (Mini-HDMI). Jeśli używasz przetwornika Cayin DAC z kompatybilnym wejściem I2S (takiego jak CS-100DAC lub iDAC-6MK2), jest to zdecydowanie preferowany interfejs cyfrowy - zarówno pod względem możliwości cyfrowych, jak i jakości dźwięku.

Odtwarzacz obsługuje również wyjścia USB Audio Out (USB Transport) i USB Audio In (USB-DAC) z gniazda USB Type-C (należy podłączyć tylko niezbędny kabel OTG Type-C). Wyjście audio USB jest funkcjonalnie podobne do wyjścia koncentrycznego, ale zapewnia zauważalnie lepsze parametry.

Jednak być może najciekawszą rzeczą w N6 MK2 (znanym również jako N6ii) jest to, że jest to pierwszy przenośny odtwarzacz firmy Cayin o budowie modułowej. Podczas gdy u konkurencji modularność dotyczy zwykle części wzmacniacza, w Cayin N6 MK2 część ta nosi nazwę Audio Motherboard. Składa się on z przetwornika cyfrowo-analogowego i analogowych obwodów wzmacniających, więc zmiana modułu powoduje całkowitą zmianę obwodów audio urządzenia. Zobacz film!

Urządzenie jest obecnie prezentowane z płytą główną A01 Audio. Zaprojektowano go w oparciu o chipset AK4497EQ (flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy firmy AKM). W celu zapewnienia optymalnej wydajności zainstalowano trzy bardzo niskoszumowe, precyzyjne femtosekundowe oscylatory kwarcowe (45,1584 MHz, 49,152 MHz, 100 MHz).

Ostatni stopień wyjściowy wykorzystuje 4 wzmacniacze operacyjne OPA1622 w konfiguracji wzmocnienia równoległego, zapewniając do 530 mW na kanał (przy 32 omach) dla zbalansowanego wyjścia słuchawkowego 4,4 mm. Wzmocnienie równoległe zwiększa prąd wyjściowy i zmniejsza impedancję wyjściową. W praktyce ulepszenia te zapewniają lepszą kontrolę, możliwość przenoszenia większych obciążeń oraz łatwą obsługę większości przenośnych słuchawek, a także duży margines głośności. Urządzenie A01 jest wyposażone w wyjście słuchawkowe 3,5 mm, wyjście liniowe 3,5 mm (dedykowane) oraz zbalansowane wyjście słuchawkowo-liniowe 4,4 mm (połączone).