Słuchawki AKG zawsze były przykładem dobrego dźwięku i skromnego wzornictwa. Wśród całej gamy modeli trudno było znaleźć słuchawki o wyróżniającym się wzornictwie. Wraz z wprowadzeniem słuchawek Y50 stało się jasne, że firma AKG jest zaangażowana w rozwój ulepszonego wzornictwa w swoich modelach. Po sukcesie modelu Y50, który zdobył wiele nagród (w tym za wzornictwo), pojawienie się bezprzewodowej wersji słuchawek było tylko kwestią czasu. I nadszedł ten czas. Poznaj AKG Y50 BT, słuchawki, które zapiszą się na kartach historii firmy.

Wzornictwo słuchawek AKG Y50 BT przyciąga wzrok od razu po nausznikach, na których widnieje nazwa firmy AKG. Fakt, że napisy nie drażnią oka, a raczej wydają się ciekawą decyzją projektową, jest nadal odważny. Posiadacze słuchawek AKG mają bezpośrednie pojęcie o poważnym podejściu firmy do tworzenia komfortowych modeli. Pałąk słuchawek AKG Y50 BT posiada szeroki zakres regulacji, dzięki czemu można go dostosować do kształtu głowy użytkownika.

W konstrukcji pałąka AKG zastosowano trwałe materiały, co ma pozytywny wpływ na trwałość modelu. Miękkie w dotyku wykończenie wewnętrznej strony pałąka i poduszek usznych w połączeniu z lekką konstrukcją pozwala na długotrwałe użytkowanie bez uczucia dyskomfortu. Bez aktywnej izolacji hałasu, dzięki dopasowaniu poduszek usznych, aparat radzi sobie bardzo dobrze z hałasem zewnętrznym. Składana konstrukcja modelu (3D- Axis) umożliwia złożenie słuchawek, dzięki czemu są one bardziej kompaktowe i łatwiejsze do przenoszenia. Model AKG Y50 BT będzie dostępny w kolorze niebieskim, czarnym i srebrnym, z matowym wykończeniem zewnętrznej strony muszli, innym niż u poprzednika.

Pod względem technicznym AKG Y50 BT nie zmienił się wiele w stosunku do swojego poprzednika. Podobnie jak poprzednio, w słuchawkach zastosowano przetworniki 40 mm, które sprawiają, że dźwięk jest ciekawy i bogaty, ale utrudniają pokazywanie wyraźnych szczegółów. Zakres częstotliwości mieści się w przedziale od 16 Hz do 24 kHz. W dźwięku dominuje zakres niskich tonów, choć trudno nazwać te słuchawki modelem, który jest przeznaczony do takich basów. Zakres średnich tonów jest odtwarzany na niezaprzeczalnym poziomie. Z drugiej strony, tony wysokie zostały znakomicie podbite, aby zrekompensować siłę basów. Pomimo 32-omowej impedancji tego modelu, w połączeniu ze smartfonem lub tabletem absolutnie nie brakuje mocy. AKG twierdzi, że w trybie odtwarzania bateria słuchawek wytrzyma 20 godzin odtwarzania muzyki. Ładowanie Y50 BT odbywa się za pośrednictwem złącza Micro USB, ale istnieje również możliwość korzystania ze słuchawek za pomocą dołączonego kabla. Przełączanie muzyki i odbieranie połączeń odbywa się za pomocą przycisków na lewej słuchawce.

Słuchawki AKG Y50 BT są kontynuacją ciekawej serii zapamiętanej przez publiczność. Stworzenie modelu bezprzewodowego pozwoli użytkownikowi doświadczyć większego komfortu i mobilności AKG Y50 BT. Stosunek jakości do ceny zadowoli każdego miłośnika wysokiej jakości słuchawek. Sprzedaż słuchawek rozpocznie się w połowie października.

Produkty prezentowane w wiadomościach:

AKG 50YBT