Nowa seria obejmuje sportowy model True Wireless oraz pełnowymiarowy model bezprzewodowy, wszystkie w cenie poniżej 200 dolarów.

Prawdopodobnie najbardziej atrakcyjnym nowym produktem jest BackBeat Pro 5100. Tiny True Wireless z kompensacją hałasu i technologią WindSmart dla dobrego słyszenia podczas rozmowy telefonicznej. Model ten jest odporny na wilgoć i pot (IPX4) i powinien wytrzymać do 6,5 godziny na jednym ładowaniu, z dodatkowymi 13 godzinami ładowania z etui.

Plantronics Backbeat Fit 3150 to aktualizacja zeszłorocznego modelu sportowego BackBeat Fit 3100. Wyposażone w pętlę za uchem dla bezpiecznego dopasowania, stopień ochrony IP57 przed kurzem, wilgocią i potem oraz zaczepy Always Aware, które przepuszczają hałas otoczenia dla bezpieczeństwa na zewnątrz. Główną zmianą jest jednak nowy chip Bluetooth, który przesyła dźwięk do obu słuchawek i zapewnia bardziej niezawodny sygnał oraz zwiększony zasięg. Czas pracy na baterii również został wydłużony do 8 godzin + dodatkowe 16 godzin dzięki etui.

Plantronics Backbeat Fit 3200 to mniej więcej ten sam model, ale z dźwiękoszczelnymi nasadkami, a jeśli potrzebujesz usłyszeć otoczenie, słuchawki mają tryb "Awareness". Wszystkie nowe modele bezprzewodowe współpracują z nową funkcją My Tap - można dostosować elementy sterujące do własnych upodobań.

Najnowszym dodatkiem jest pełnowymiarowy zestaw słuchawkowy Plantronics Backbeat Fit 6100. Posiadają również ochronę przed potem i wilgocią - IPX5. Pałąk i poduszki uszne mają oddychającą perforację, którą można w razie potrzeby wytrzeć, a pałąk można regulować pod kątem sztywności. Sterowanie jest dotykowe, podobnie jak w poprzednich słuchawkach - jest tryb świadomości. Czas pracy ma wynosić do 24 godzin bez ładowania, a funkcja szybkiego ładowania zapewni dodatkowe sześć godzin pracy na baterii w zaledwie 15 minut. Do odsłuchu przewodowego służy kabel USB-miniJack.