Kolejny ważny element to dopasowanie kolumn głośnikowych, które trzeba dopasować do tego gdzie będziemy mieli nasze domowe kino.

kolumny głośnikoweW przypadku małych pomieszczeń oczywiście można się zdecydować na wielokanałowe systemy, ale tak naprawdę trzeba pamiętać, że wtedy wystarczą nam jedynie najmniejsze głośniki i subwoofer. Jeśli nasze możliwości finansowe są mniejsze to oczywiście będzie to dla nas dobre rozwiązanie. W takim zestawie nie trzeba również przygotowywać jakiegoś szczególnie rozbudowanego okablowania, wystarcza bowiem formy najmniej rozbudowane.

Gdy już mamy wybrany wzmacniacz oraz odpowiedni odtwarzacz warto na głośniki poświęcić nieco więcej uwagi. Wtedy mamy bowiem już możliwość podłączyć takie głośniki pod sprzęt i tym samym sprawdzić jak to wszystko będzie się sprawdzać w rzeczywistości. Dzięki temu wszystko będzie nam dobrze sprawdzone i będziemy wiedzieć jak to się sprawdza. Wielu osobom odpowiadają oczywiście mocno rozbudowane głośniki podłogowe, ale tak naprawdę warto pamiętać, że wszystko musi być dopasowane do wielkości pomieszczeń. Jeśli zbyt duże wybierzemy kolumny to tak naprawdę dźwięk może się nawet okazać dla nas męczący, dlatego warto na takie rozwiązania uważać, by nie przesadzić z kupowanymi urządzeniami.

------------------------------------------------------

POLECAMY:

-----------------------------------------------------

kolumnyDalej warto pamiętać o tym, by kolumny można było w pomieszczeniu odpowiednio rozstawić, gdy będzie brakowało miejsca może się okazać, że system w formie 7.1 w ogóle się nie sprawdzi i wystarczy jedynie podstawowe rozwiązanie 5.1. Ostateczna decyzja powinna być dobrze przemyślana, by konfiguracja się dobrze sprawdziła. Zawsze gdy już uda nam się kupić kolumny musimy pamiętać, że nie zaczną one od razu idealnego grania. Tak naprawdę zawsze potrzeba na to trochę czasu, ponieważ kolumny i materiał z jakiego są wykonane musi nabrać nieco elastyczności. Najczęściej potrzeba do tego około 200 godzin grania i kolumny dopiero będą w stanie rozwinąć skrzydła. By uzyskać najlepsze efekty i dobry dźwięk warto zawsze nieco pokombinować i poszukać rozwiązań, które będą w naszym przypadku sprawdzały się najlepiej.