W ciągu niespełna 20 lat firma Meizu stała się jednym z dziesięciu największych producentów sprzętu elektronicznego w Chinach. Zdobywszy ogromną popularność dzięki własnej linii smartfonów, firma Meizu wprowadziła na rynek nowe słuchawki zamknięte HD 50, które spodobają się odbiorcom ze względu na przystępną cenę i przyjemny wygląd.

Słuchawki Meizu HD 50 mają konstrukcję premium, która wyraża funkcjonalność i zwięzłe linie. Pałąk na głowę i poduszki uszne są wykonane z miękkiej skóry ekologicznej, co nadaje modelowi dodatkową estetykę, a użytkownikowi poczucie komfortu. W obudowie zastosowano metalowe wstawki w elementach pałąka, które obracają się, zapewniając zarówno dobre dopasowanie do głowy, jak i łatwość transportu. Pomimo zastosowania metalowych elementów w obudowie, model waży zaledwie 228 gramów, a jego wymiary wynoszą 185*175 mm. Słuchawki są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych - białej i czarnej.

Według inżynierów firmy, słuchawki HD 50 będą miały pasmo przenoszenia 20-20000Hz i czułość 103dB. Typowa wartość dla słuchawek w tym formacie wynosi 32 omy. Dzięki zastrzeżonej dwukomorowej konstrukcji Meizo obiecuje, że dźwięk będzie bogatszy i głębszy.

Urządzenie będzie dostarczane z odłączanym kablem o długości 1,2 m z mikrofonem i wtyczką mini-jack 3,5, którą można zamienić na wtyczkę 6,5 mm za pomocą opcjonalnej przystawki. Mimo że mikrofon nie znajduje się na nauszniku, lecz na kablu, w informacji prasowej opisano model HD 50 jako zestaw słuchawkowy. Na użytkownika czeka również futerał z grubego materiału oraz adapter lotniczy.

Urządzenie trafi do sprzedaży w Chinach 11 listopada, a następnie będzie dostępne w innych krajach.