Seria Reflect została stworzona z myślą o zapewnieniu maksymalnego komfortu podczas uprawiania sportu. Impulsem do uruchomienia programu były opinie i komentarze sportowców, którzy zwracali uwagę na trudności napotykane podczas treningów w ruchu.

Na przykład rowerzysta, który koncentruje się na treningu dystansowym, ma pewne trudności ze znalezieniem właściwego klucza. Po opracowaniu rozwiązania firma JBL wprowadziła na rynek pierwsze na świecie inteligentne słuchawki Reflect Response, które stanowią przełom wśród dousznych słuchawek sportowych. Zestaw Reflect Response, zaprojektowany z myślą o pełnej swobodzie działania, umożliwia użytkownikowi sterowanie funkcjami zestawu słuchawkowego za pomocą gestów.

Technologia Wave-to-Control, wbudowana w słuchawkę, wykorzystuje algorytmy dotykowe z pamięcią gestów, które można powiązać z konkretnym zadaniem za pomocą aplikacji mobilnej. Zwiększanie głośności, przełączanie utworów, odbieranie połączeń przychodzących nie będzie już wymówką do przerwania treningu i będzie można je rozwiązać jednym machnięciem ręki.

Nowy produkt firmy zapewnia legendarne brzmienie słuchawek JBL. Wysokiej jakości zbalansowane przetworniki o średnicy 8,6 mm zapewniają szczegółowe przetwarzanie głębokich, energicznych basów i uderzającą dynamikę podczas ćwiczeń. Zestaw JBL Reflect Response jest w pełni kompatybilny z urządzeniami z systemem Android i urządzeniami Apple. Zawartość można kontrolować za pomocą kabla i mikrofonu zestawu słuchawkowego. Czas pracy na baterii wystarcza na 10 godzin, co jest dość atrakcyjną wartością jak na słuchawki sportowe.

Ergonomiczna konstrukcja modelu JBL Reflect Response jest dostosowana do potrzeb sportowców. Bezpieczna konstrukcja podstawy szyi pozostanie niezauważona przez długi czas. Reflect Response są wykonane ze specjalną powłoką ochronną, która neutralizuje przedostawanie się potu do ciała. Dzięki opływowemu kształtowi i wypukłości, która pewnie utrzymuje słuchawkę w uchu, dopasowanie wewnątrzkanałowe słuchawki pozostaje niezmienione podczas wysiłku fizycznego. W zestawie znajdują się również trzy pary ergonomicznych wkładek dousznych (rozmiar S, M i L), które zwiększają komfort słuchania. Słuchawki są wyposażone w materiał odblaskowy na przewodach, co ułatwia trening wieczorem lub w nocy. JBL Reflect Response jest dostępny w kolorze czarnym, niebieskim, zielonym i czerwonym.