Wbrew pozorom jakość sprzętu audiowizualnego, nie jest wprost proporcjonalna ani do wysokiej ceny, ani do ilości funkcji i parametrów. To czy sprzęt będzie sprawdzał się, zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Jak zatem sukcesywnie wybrać wyposażenie kina domowego?

sprzęt audioCzynność ta, przysparza wielu osobom ogrom problemów, bowiem w asortymencie wielu sklepów RTV/AGD znajduje się wiele obiektów. W wyborze wyposażenia, najczęściej doradzają nam ekspedienci, jednak należy pamiętać, że ich pomoc nie jest bezinteresowna. W interesie sprzedawców leży uzyskanie zysków finansowych, które często nie niosą z sobą wymiernych korzyści dla klienta. Najczęstszym błędem, popełnianym przez potencjalnych użytkowników, jest nabywanie sprzętu uniwersalnego, który sprawdzi się zarówno w przypadku oglądania filmów, jak i słuchania ulubionej muzyki. Dlatego decydując się na zakup sprzętu powinniśmy najpierw określić, do czego będzie nam służył.

Jeśli chcemy oglądać filmy, koncerty oraz inne widowiska audiowizualne, warto wykorzystać zestawy kina domowego. Natomiast sprzęt stereofoniczny, został stworzony z myślą o melomanach, którzy rozkoszują się dźwiękiem swoich ulubionych kawałków. Problem w tym, że połączenie tych dwóch zestawów nie sprawdzi się, a zakup dwóch oddzielnych jest sporą inwestycją, ponieważ cena samodzielnego zestawu wideo to średnio koszt 6 tysięcy złotych.

sprzęt do kina domowegoIstotnym elementem stworzenia kina domowego czy miejsca odsłuchu jest samo pomieszczenie. Najbardziej korzystnym metrażem jest pokój w kształcie prostokąta, ponieważ dźwięk to fale akustyczne, które rozchodzą się w przestrzeni, dlatego, aby ułatwić im płynny przepływ, w celu osiągnięcia idealnych warunków akustycznych, trzeba zadbać o to by na drodze dźwięku nie stały żadne elementy, które mogłyby go zakłócić. Najczęściej bogaty zbiór funkcji nie jest czynnikiem decydującym. Dewizą, którą winniśmy się kierować przy zakupie sprzętu to "Zaufaj swoim uszom!", w wielu profesjonalnych salonach mamy możliwość odsłuchu, jednak trzeba się liczyć z tym, że w domu dźwięk będzie gorszej jakości. Trzeba pamiętać, że dźwięk to nie tylko dobry sprzęt audio. To także rozmieszczenie głośników, montaż i rodzaj przewodów, dlatego instalację warto powierzyć profesjonalnym firmom.

POLECAMY: