Direct View - Prawdziwy oryginał

Direct View CRT (Cathode Ray Tube) to wciąż najczęściej spotykany telewizor w dzisiejszych domach. To oryginalny dziadek, od którego wszystko się zaczęło. Wynaleziony w późnych latach dwudziestych ubiegłego wieku, koncepcja pozostaje zasadniczo taka sama do dnia dzisiejszego. Szklana rura próżniowa z płaskim ekranem jest pokryta czerwonymi, niebieskimi i zielonymi luminoforami. Luminofory te zapalają się za każdym razem, gdy trafia na nie skanująca wiązka elektronów.

Nasze telewizory odbierają sygnał elektroniczny, który następnie zamieniają na wiązki światła. Wiązki te są następnie rzutowane w postaci linii na tylną stronę ekranu telewizyjnego, gdzie luminofory reagują. Każda wiązka zaczyna się u góry, przesuwa się z lewej strony na prawą i z góry na dół. Wszystko to dzieje się 30 razy na sekundę, szybciej niż twoje oczy są w stanie to wykryć, więc twoje oczy widzą rezultat jako kompletny obraz.

Istotnym ulepszeniem technologii CRT jest skanowanie z przeplotem. Skanowanie z przeplotem odnosi się do zdolności wiązki do cofania się i wypełniania linii, które zostały pominięte przy pierwszym przejściu. Oczywiście, teraz wiązka musi wykonywać podwójną pracę, aby obraz był kompletny. Z przyjemnością to robi, skanując drugi przebieg 60 razy na sekundę, co daje bogatszy wizualnie obraz.

Wniosek z tego taki: Direct View CRT może być starszą technologią, a nawet przestarzałą według niektórych entuzjastów, ale udoskonalenia nadal robią wrażenie. Jakość obrazu jest superlatywna.

Kilka rzeczy do rozważenia, gdy patrzysz na Direct View CRT:

Zalety

  • Twoja najtańsza opcja Jasne, łatwe do zobaczenia ekrany

Wady

  • Ciężkie i nieporęczne z powodu szklanej rury próżniowej Ograniczenia rozmiaru (największy zestaw ma 40") Ekrany odbijają światło tła<

Projekcja tylna vs. Projekcja przednia

1. Projekcja tylna

Dostępne w rozmiarach od 40" do 80", ostatnie postępy w telewizorach z tylną projekcją zaczęły zastępować trójkolorowe żarówki projektora tylną projekcją DLP (Digital Light Projector) LCD lub LCOS lub XSRD (Sony). DLP jest pomysłowym projektorem, który wykorzystuje pojedynczą żarówkę o wysokiej intensywności, która świeci przez koło filtrów kolorów na chip, a następnie odbija obraz na ekranie. Telewizory z tylną projekcją kosztują nieco więcej, ale za to, z czego rezygnuje Twój portfel, obraz zyskuje na ostrości i wspaniałości.

Plusy

  • Dostępne są bardzo duże rozmiary ekranów Kolory są bardziej dokładne i wierne życiu

Wady

  • Nie tak jasne jak ekrany Direct View lub plazmowe Żarówki trwają około 6000 godzin i są drogie do wymiany Wyświetlanie pod kątem zmniejsza jakość obrazu

2. Projekcja przednia

Systemy telewizyjne z przednią projekcją składają się z projektora i ekranu, podobnie jak w przypadku konfiguracji w lokalnym kinie. Obraz tworzony przez telewizory z przednią projekcją zazwyczaj zaczyna się od 60" do 80" i może być imponująco duży - aż do 250". Jedyne czynniki, które mogą ograniczyć wielkość ekranu to wymiary pomieszczenia, poziom zaciemnienia w pomieszczeniu i pianino, którego nikt nie używa.

SĄ TRZY RODZAJE telewizorów z przednią projekcją:

A. CRT (Cathode Ray Tube)

Powszechne w barach sportowych i na kongresach, są to większe modele z trójkolorowymi lampami. Jakość obrazu jest fantastyczna, zakładając oczywiście, że ktoś jest w stanie ponieść koszty i utrzymać taki telewizor.

B. LCD (wyświetlacz ciekłokrystaliczny)

W projektorze LCD pojedyncze światło jest kierowane przez obiektyw w stronę ekranu. Jest to znacznie mniejsza jednostka i jest praktycznie podstawą w firmowych salach konferencyjnych.

C. DLP (Digital Light Projector)

Jak wspomniano wcześniej, cyfrowy projektor światła wykorzystuje mikroskopijne lusterka i filtr koła kolorów do wytwarzania ulepszonego obrazu. Technologia ta jest dostępna zarówno w projektorach przednich, jak i tylnych.

Patrząc na projektory przednie należy rozważyć:

The Pros

  • Zapewnia największe dostępne rozmiary ekranu Jakość obrazu jest doskonała i najbardziej przypomina kino

Wady

  • Koszt początkowy i utrzymanie (wyrównanie i spalone żarówki) może być strome Twój pokój musi być ciemniejszy z możliwością kontroli światła Instalacja może być niedźwiedziem

Direct View LCD - pomyśl o monitorze komputerowym, ale lepiej

Dodatkowe wejścia wideo plus płaski monitor komputerowy równa się oszałamiający LCD (Liquid Crystal Display). Te maleństwa stają się coraz bardziej popularne z rozmiarami ekranu od 6" do 37". Telewizory LCD wykorzystują tę samą technologię, co ekrany komputerów przenośnych. Mentalna uwaga dla Ciebie jest taka, że podobnie jak w przypadku ekranów komputerowych, jakość pomiędzy modelami może się znacznie różnić. Przyjrzyj się uważnie, zadawaj pytania i przeprowadzaj badania.

Nieco droższe telewizory LCD są warte obejrzenia. Pamiętaj o tym:

Plusy

  • Niezwykle kompaktowe obudowy (mogą być zamontowane na ścianie) Doskonała jakość obrazu w zależności od modelu Może służyć jako monitor do systemu komputerowego

Wady

  • Większe modele mogą być bardzo drogie Oglądanie pod kątem może pogorszyć jakość Poziom czerni nie jest tak dobry jak w przypadku plazm, RPJ czy CRT

Duża, płaska plazma

Podobnie jak w przypadku telewizorów LCD, urządzenia plazmowe mają bardzo małą głębokość ekranu (średnio od 3" do 6"). W przeciwieństwie do LCD, telewizory plazmowe wykorzystują maleńkie czerwone, zielone i niebieskie komórki zawierające gaz. Komórki te są zapalane przez ładunki elektryczne, dzięki czemu uzyskuje się ostry, bogaty obraz. Ponieważ technologia plazmowa najlepiej sprawdza się w przypadku większych ekranów, ich rozmiary wahają się od 37" do 103". Pamiętaj: ponieważ technologia ta jest stosunkowo młoda, postępy w zakresie funkcji, jak również spadek cen, są zarówno zobowiązani do zdarzyć. Pamiętaj, aby dokładnie przeanalizować różne modele, ponieważ niektóre z nich są wyraźnie lepsze od innych.

Plusy

  • Możliwość montażu na ścianie Doskonała jakość obrazu w zależności od modelu Możliwość oglądania w niemal każdych warunkach oświetleniowych i pod różnymi kątami

Wady

  • Cena, zazwyczaj droższe dla rozmiaru. Naprawy mogą być bardzo drogie<