Największą nowością w tym tygodniu dla kina domowego było ujawnienie przez Samsunga ich nowej linii telewizorów na resztę roku. Większość z ich nowych modeli są z Samsunga własnościowego typu QLED, lub "quantum light emitting diode" dla averse akronimów. Co to jest QLED TV? Cóż. to trochę techniczne, ale bardzo krótko, są to telewizory LED, które wykorzystują "filtr kropek kwantowych", który zatrudnia "film z maleńkich kryształowych cząstek półprzewodnikowych, które mogą być precyzyjnie kontrolowane dla ich wyjścia kolorów" i zwiększa jasność, gamę kolorów, jak również poprawę widzenia poza osią. Jeśli chcesz zrobić głębokie nurkowanie, możesz przeczytać dużo więcej na ten temat na Tech Radar. W każdym razie, nowe modele to Q9, Q8, Q7 i Q6 i zgodnie z 4K.com, będą one miały ulepszone poziomy czerni i Samsung własnej integracji asystenta głosowego, który nazwali Bixby. Co najbardziej imponujące, telewizory będą działać jako hub dla ekosystemu SmartThings Samsunga, który pozwoli telewizorowi kontrolować i współdziałać z oświetleniem, termostatami, kamerami i innymi inteligentnymi urządzeniami.

Jeśli chodzi o jakość obrazu, modele Q8 i Q9 z najwyższej półki wykorzystają podświetlenie full-array LED z funkcją full-array local dimming, co przełoży się na lepszy kontrast, kontrolę jasności i poziom czerni dla treści HDR. Wszystkie modele będą obsługiwały najnowszy format HDR10+, a Q9 będzie wyposażony w HDR EliteMax, który jest zupełnie nowym formatem opracowanym przez Samsunga. Nie mamy wielu szczegółów na ten temat, ale przypuszczalnie będzie to tak HDR, że już nigdy nie będziesz musiał wychodzić z domu.

Wreszcie, nowe modele wyposażone są w "tryb otoczenia", w którym mogą wyświetlać obraz tego, co znajduje się za telewizorem, aby stworzyć iluzję panelu "see through", a także wyświetlać lokalny czas, pogodę i wiadomości, jak również wszelkie informacje z kalendarza, które mogą być zintegrowane z funkcją SmartThings. Wiesz, tylko w przypadku wyciągania telefonu z kieszeni jest zbyt wiele kłopotów.

Samsung ma również wydać nowe modele premium UHD, NU8500, NU8000, NU7100, NU73000, które są bardziej zestawy entry level. Chociaż są one zakrzywione, naprawdę nie oferują nic ponad ubiegłorocznej serii MU.

Amazon Fire TV Deals

Jeśli jesteś członkiem Amazon Prime, który staje się coraz bardziej no-brainer z każdym mijającym dniem, można snag Amazon Fire TV w niektórych bardzo atrakcyjnych cenach. Tylko $24.99 dla Fire TV Stick, regularnie $39.99, lub $44.99 dla Fire TV 4K Ultra HD, który jest normalnie $69.99. Nie ma słowa na temat tego, jak długo ta promocja będzie trwać, ale są to naprawdę świetne ceny dla w pełni funkcjonalnego odtwarzacza strumieniowego z Alexa kontroli głosowej. Pomyśl o tym w ten sposób, jeśli chwycić wersję 4K, rabat będzie płacić za trzy miesiące rocznego członkostwa Prime właśnie tam.

HBO Going All-In na Game of Thrones

Jak prawie każdy, to z mieszanką zarówno podniecenia i smutku, że czekamy na ostatni sezon Game of Thrones w 2019 roku. Ale strach nie GOT superfans, HBO nie zamierza po prostu odejść od ich najbardziej popularnej serii wszech czasów. Według Hollywood Reporter, nie tylko planowana seria prequeli się wydarzy, ale może być ich trzy, cztery lub pięć, gdy kurz opadnie. Nie tylko to, ale mają również zielone światło sok do przepływu bardziej swobodnie niż początkowych budżetów dla oryginalnego show. Francesca Orsi, HBO starszy vp dramat, powiedział "50 milionów dolarów [na sezon] nigdy nie będzie latać na to, co staramy się zrobić. Idziemy na dużą skalę." To brzmi jak oni mogą potrzebować zmienić nazwę uzupełniający pakiet streamingowy, który pochodzi z subskrypcji z HBO GO do HBO GOT, jak z tak wielu pokazów i że dużo budżetu, musimy się zastanawiać, jakie zasoby będą w lewo dla każdej innej oryginalnej treści. Sorry Westworld, będziesz musiał użyć Roombas na sezon 3.

McIntosh i IKEA zapowiadają nowe gramofony

Wreszcie, kilka nowych opcji gramofonowych zostało ogłoszonych niedawno; jedna od odwiecznego złotego standardu high-endowej amplifikacji McIntosh, a druga od, uh, IKEA. Zajmijmy się najpierw bardziej oczywistą ofertą, McIntosh MT2, który charakteryzuje się napędzanym paskiem, frezowanym CNC aluminiowym talerzem wewnętrznym, który jest umieszczony w 1″ grubym talerzu zewnętrznym z POM. Współpracuje on z wysokonapięciową wkładką z ruchomą cewką o wysokiej impedancji. Wszystkie ustawienia, takie jak anti-skate i wysokość ramienia tonowego zostaną fabrycznie ustawione, więc można po prostu podłączyć i grać. Dodając odrobinę blasku do projektu, talerz emituje pod sobą nastrojową "zieloną poświatę". Na stronie McIntosha nie publikują cen, bo spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli trzeba pytać, itp. itd. Jednak w Vinyl Factory dowiedzieli się, że to dzieło sztuki audio kosztować będzie jedynie 4.999 funtów, więc zacznijcie oszczędzać te grosze.

A w nieco nieoczekiwanej, ale prawdopodobnie dziwnie nieuniknionej kategorii, IKEA ogłosiła, że doda gramofon do swojej niedawno uruchomionej linii FREKVENS. Szczegóły są nieco skąpe, ponieważ ten nie będzie wysyłany do 2019 roku, ale dołączy do kompletnego pakietu imprez z nowej linii, która obejmuje światła i inny sprzęt audio. Ciekawie będzie zobaczyć, czy zanurzenie się IKEA w świecie audio przyniesie jakość, wygodę lub jedno i drugie. Niezależnie od tego, mamy zamiar założyć, że niektóre montaż będzie wymagane, i z niczym do pomocy nam, ale klucz imbusowy i niejasne instrukcje bez słów.

Leave a reply