Po zakupie głośników, odbiornika, telewizora i akcesoriów oraz podłączeniu wszystkiego, nadszedł czas, aby zająć się wszystkimi przewodami i sprawić, by wszystko wyglądało tak czysto, jak to tylko możliwe. Ten artykuł poprowadzi Cię przez najlepsze rozwiązania w zakresie zarządzania kablami, jak również przejdzie przez niektóre strategie prowadzenia przewodów do głośników surround. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, a będziesz miał system, który płynnie łączy się z pokojem, podczas gdy ty cieszyć się filmy i telewizję jak nigdy dotąd. Jeśli szukasz wskazówek, jak wszystko podłączyć, możesz cofnąć się o krok i przeczytać nasz blog tutaj.

Podłączenie surroundów może być najtrudniejszym aspektem instalacji kina domowego. W rzeczywistości, może to być takie zastraszające zadanie, że wielu ludzi, którzy decydują się na tańsze kino domowe w systemie pudełkowym, nigdy nie dostać się wokół do podłączenia surroundów. A szkoda, bo brakuje im kompletnego, wciągającego doświadczenia, jakie może zapewnić system surround. Oczywiście nie chcesz przewody biegające po dywanie lub wiszące oczywiście na ścianach albo. Istnieje kilka metod, aby te przewody tak nierzucające się w oczy, jak to tylko możliwe.

Najbardziej dyskretnym sposobem prowadzenia przewodów jest prowadzenie ich za ścianą, ale jest to również najbardziej skomplikowane. Oto kilka sposobów, jak poradzić sobie z tym zadaniem:

  • Jeśli budujesz nowy dom, oszczędź sobie wysiłku i zleć przeprowadzenie całego okablowania za ścianami, zanim zostaną one zamknięte, a następnie wyprowadź przewód przez otwory lub płyty ścienne. Dla istniejących konstrukcji, jeśli kino domowe będzie na najwyższym piętrze domu, prowadzenie przewodów w górę przez sufit na strych lub crawlspace sprawia, że dość łatwe rozwiązanie. Być może trzeba będzie wyciąć lub wywiercić otwory, a następnie wąż przewody za ścianą do miejsca, gdzie otoczki będą zlokalizowane. Aby rozpocząć, użyj stadniny finder, aby upewnić się, że unikasz stadnin podczas cięcia początkowego otworu. Po otwór został wycięty, dołączyć przewody do długiego elastycznego bieguna, a następnie przesuń biegun przez ścianę do miejsca przeznaczenia. Dla naprawdę długich przewodów, może trzeba wyciąć dodatkowe otwory wzdłuż drogi, aby utrzymać drut idzie wzdłuż jego ścieżki, a następnie załatać je później. Można nawet dostać słupy, które są specjalnie zaprojektowane do prowadzenia przewodów z hakami na końcach, takich jak te. Materiał z włókna szklanego sprawia, że łatwo przejść wokół stadnin, ale mogą one zatrzasnąć, jeśli spróbujesz uruchomić je wokół rogu. Inną opcją dla połowów za ścianami jest użycie magnetycznego mocowania na drut, a następnie magnetyczny wałek do prowadzenia drutu. To jest trochę drogie, ale można dostać tutaj. Tutaj jest film demonstrujący jego użycie. Oczywiście to nie będzie opcja dla ścian z metalowymi stadninami.

Jeśli to wszystko brzmi jak zbyt wiele, istnieje kilka innych opcji:

  • Poprowadzenie przewodów w rogu, gdzie ściana styka się z sufitem, a następnie pomalowanie ich tak, aby pasowały, jest dość niepozorne. W zależności od tego, jak daleko od sufitu znajduje się głośnik surround, możesz chcieć poprowadzić przewód za ścianą, gdy opada w dół, aby się z nim połączyć, co jest dość proste. Możesz dostać płaski przewód głośnikowy, taki jak ten, który ma klej do przymocowania go do ściany, lub możesz nawet poprowadzić go pod dywanem w miejscu, w którym nie ma zbyt dużego ruchu. 16 gauge drutu jest najgrubszy widziałem, który jest w porządku dla biegnie drutu około 20 stóp. Dla dłuższych tras chociaż, może chcesz użyć grubszego drutu, aby utrzymać impedancję z degradacji sygnału. Możesz sprawdzić ten przewodnik po przekroju przewodu na stronie Audioholics. Możesz zaopatrzyć się w bezprzewodowy zestaw surround, taki jak ten. Są one bardzo proste w instalacji, wystarczy podłączyć kanały surround odbiornika do nadajnika, a następnie podłączyć głośniki do odbiornika bezprzewodowego z tyłu pokoju. Jak więc widać, tak, przewody są nadal zaangażowane w to "bezprzewodowe" rozwiązanie, ale muszą być prowadzone tylko w niewielkiej odległości od głośników do odbiornika bezprzewodowego. Działa to całkiem nieźle, ale jest jedno zastrzeżenie - mogą być podatne na zakłócenia od sieci Wi-Fi.

Po podjęciu decyzji, jak poprowadzić przewody do głośników surround, nadszedł czas, aby wszystko wyglądało ładnie i schludnie. Użycie takich płytek ściennych zamiast wyprowadzania przewodów prosto ze ściany sprawi, że instalacja będzie wyglądała bardziej profesjonalnie. Jeśli kable A/V biegną w górę ściany do zamontowanego telewizora lub będą w innym widocznym miejscu, możesz użyć rękawa do zarządzania kablami, aby zebrać je wszystkie razem i ukryć, które są również dostępne w różnych kolorach. Opaski zaciskowe będą również przejść długą drogę do czyszczenia przewodów za regałem A/V. Można również użyć kanałów drutu, aby pomóc ukryć przewody na ścianie lub podłodze. Robią bardziej płaskie style kanałów, które są specjalnie zaprojektowane, aby być umieszczone na podłodze. Korzystanie z kanałów drutu jest inny sposób, aby przejść, jeśli skończysz biegać przewody na zewnątrz ściany. Można znaleźć tonę innych produktów zarządzania kablami w świetnych cenach na Monoprice, który jest doskonałym źródłem dla no frills akcesoriów audio.

Oczywiście można znaleźć akcesoria, takie jak przewód głośnikowy, przewody subwoofera i wtyczki bananowe na naszej stronie. Sprzedajemy również stojaki i uchwyty, które mogą być używane z naszych głośników, jak również wielu innych producentów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny w układaniu, jak zintegrować zestaw kina domowego w pokoju z jak najmniej widocznym okablowaniem, jak to możliwe. Poświęcenie dodatkowego czasu na ukrycie przewodów nie tylko nada Twojemu kinu domowemu czysty, wyrafinowany wygląd, ale pomoże innym członkom Twojego gospodarstwa domowego być tak samo podekscytowanym jak Ty nowym systemem. Dzięki za przeczytanie i jak zawsze, szczęśliwego słuchania!