Obecnie zarządzanie dźwiękiem w różnych pomieszczeniach w ramach systemu multiroom nie jest jeszcze tak bardzo popularne, ale powoli zaczyna sobie zyskiwać zwolenników.

multiroomMultiroom krótko mówiąc to system centralny, w którym mamy umieszczone źródło. Do tego podłączone są wygodne kontrolery, którymi można kierować dźwiękiem w różnych pomieszczeniach. W ten sposób można wygodnie rozsyłać dźwięki oraz sygnał audio i video do różnych pomieszczeń. Obecnie nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chodzi o liczbę pomieszczeń, którą będzie można obsługiwać przy użyciu takiego sprzętu. Nie ma także ograniczeń, jeśli chodzi o podłączenie urządzeń, które pozwolą na stworzenie całego systemu. W praktyce to wszystko będzie bardzo proste. Do sprzętów trzeba jedynie podłączyć odpowiednie urządzenia do sterowania, by potem dało się nimi kontrolować sprawnie te wszystkie urządzenia. Można je kontrolować również przez urządzenia działające na odległość. Takie rozwiązanie również bardzo często się sprawdza i jest chętnie wykorzystywane.

system multiroomW multiroom można wygodnie zintegrować różnego rodzaju urządzenia w jednym układzie i sygnał będzie się roznosił do różnych pomieszczeń. Pod ten system niektórzy decydują się także podłączać urządzenia wideo i tworzy się w ten sposób systemy z użyciem telewizorów. Obsługa takiego nagłośnienia jest bardzo wygodna i daje nam rzeczywiście wiele różnych możliwości. nie ma potrzeby, by przeszukać wiele płyt i w ten sposób znaleźć utwór, który nas interesuje ponieważ wszystko znajdzie się na odpowiednim serwerze i wystarczy kilka kliknięć, by udało się wybrany utwór wygodnie uruchomić. Rozwiązanie tego typu doskonale się sprawdza i jest niezwykle wygodne. Można również przez ten sprzęt osiągnąć taki sam efekt jak w kinie. Najważniejsze będzie jednak to, by głośniki zostały w tym systemie bardzo dobrze rozmieszczone. Poza tym trzeba ich możliwości dopasować także do sprzętu i warunków, które będą panować w takim miejscu. W tym momencie oczywiście świetnie sprawdzają się różne urządzenia, a jeśli chodzi o możliwość podłączenia głośników to również jest tutaj wiele różnych opcji.