Ostatnimi czasy nastąpił przełom w sposobie sterowania. Pilot sterujący wszystkim, dotychczas był jedynie mało możliwą do spełnia mrzonką. Dziś, dzięki innowacyjnym technologiom, zdobyczom z dziedziny automatyki to marzenie powoli staje się rzeczywistością.

pilot uniwersalnyTo wszystko za sprawą systemów, które umożliwiają sterowanie całym sprzętem domowym, a dzięki temu użytkownik ma możliwość kontroli niemal dowolnej funkcji z poziomu pilota. Zjawisko to można określić jako inteligentny dom, w którym użytkownik, przy pomocy samodzielnego pilota, ma możliwość kontroli i sterowania wszystkimi urządzeniami audiowizualnymi. Koniec z niepotrzebnym zagracaniem wnętrz przez starodawne piloty.

Teraz, możliwość sterowania telewizora, dekodera, odtwarzacza odbywa się za pośrednictwem inteligentnego pilota! Jednak to nie wszystko. Taki myślący pilot, nie tylko pozwala "ujarzmić" multimedia, to także ogrom innych możliwości. W trosce o wygodę użytkownika, piloty zostały zaprogramowane w taki sposób, by zapewnić domownikom najwyższy poziom komfortu, poprzez sterowanie innych funkcjonalnych urządzeń odpowiadających za oświetlenie czy temperaturę. Najważniejsze jest jednak to, że pilot umożliwia kontrolę nad wszystkim tym, co znajduje się w obrębie domu, mieszkania, a nie jedynie jednego pomieszczenia, jak to było dotychczas.

Warto również dodać, że pilot może sterować zupełnie różnymi urządzeniami, w zależności od tego, w którym pomieszczeniu domownik z niego korzysta, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, bowiem mieszkańcy przechodząc poprzez poszczególne pokoje, nie są zmuszeni zmiany panelu sterującego, ponieważ we wszystkim tym, wyręczy ich zręczny, intuicyjny pilot. Urządzenie do sterowania, jakim jest pilot znany jest od dekad, jednak dopiero teraz, w czasach rządzących przez nowe technologie, w tym automatykę pilot, zyskał status wynalazku XXI wieku. Takie urządzenie sterujące, to nie tylko możliwość kontroli multimediami, to także kontrola nad domem i wszystkim tym, co w nim się znajduje, to zastosowanie szerokie praktyczne, sprawiło, że uniwersalny pilot stał się nieodłącznym elementem nowoczesnego gospodarstwa.